به نام خداوند جان و خرد

به مؤسسه آموزش عالی بهار خوش آمدید.


مؤسسه آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی بهار در راستای تربیت نیروهای متعهد و متخصص مورد نیاز کشور با تمرکز بر رشته‌های مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۸۵ با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار نموده است.
مؤسسه آموزش عالی بهار با وجود جوان بودن توانسته است با جذب حدود ۱۲۰ کادر هیأت علمی مجرب (تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس) با مراتب استادی، دانشیاری، استادیاری و مربی؛ ۲۲ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی؛ حدود ۲۲۰۰ متر مربع فضای آموزشی به همراه ۴۲ آزمایشگاه و کارگاه مجهز، تا کنون بیش از ۲۹۰۰ دانش آموخته را به جامعه فنی و مهندسی ایران تقدیم کند. تعداد قابل توجهی از این دانش آموختگان هم اکنون در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور مشغول به تحصیل می‌باشند و یا در مراکز صنعتی و دانشگاهی داخل و خارج کشور به فعالیت‌های حرفه‌ای و علمی اشتغال دارند.
در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ رشته‌های مصوب این مؤسسه در مقاطع کارشناسی ارشد (مهندسی برق- الکترونیک، مهندسی برق- افزاره‌های میکرو و نانوالکترونیک، مهندسی برق- قدرت، مهندسی برق- الکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی و رشته جدید روانشناسی عمومی)، کارشناسی پیوسته (مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر- نرم‌افزار،روانشناسی، حسابداری، مدیریت صنعتی، آموزش زبان انگلیسی و رشته جدید مترجمی زبان انگلیسی)، کارشناسی ناپیوسته (مهندسی تکنولوژی برق- الکترونیک، مهندسی تکنولوژی برق- قدرت، مهندسی تکنولوژی ICT گرایش دیتا و مهندسی تکنولوژی نرم‌افزار کامپیوتر)، کاردانی پیوسته (برق- الکترونیک عمومی، الکتروتکنیک- برق صنعتی و کامپیوتر- نرم‌افزار) می‌باشد. همچنین امیدواریم با بهره برداری از ساختمان جدید مؤسسه که براساس نیازهای روز طراحی شده است، فضای نوینی را جهت شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان با استعداد فراهم سازیم. تلاش ما در مؤسسه آموزش عالی بهار بر پرورش، توانمندسازی، بالندگی و پویایی علمی در بین دانشجویان جوان میهن عزیزمان ایران است. از شما دعوت می‌کنیم که با بازدید از بخش‌های مختلف این سایت با امکانات، فعالیت‌ها، دستاوردها و اهداف مؤسسه آموزش عالی بهار بیشتر آشنا شوید. امیدواریم در مسیر پیشرفت و آینده روشن شما همراه خوبی باشیم.

دکتر سیدمحمدرضا مدرس رضوی- رئیس مؤسسه آموزش عالی بهار