کانون نقد فیلم آموزش عالی بهار

کانون نقد فیلم همانطور که از اسمش پیداست به معنایی نقد آثار سینمایی و اثر بخشیدن به درک هر چه بهتر ان است. در کانون نقد مؤسسه آموزش عالی بهار ضمن اثر بخشیدن به این موضوع و با ایجاد برنامه‌هایی همچون اکران عمومی همراه با نقد فیلم و ایجاد کلاس نقد و بررسی سینمایی توانسته به بهبود هر چه بیشتر برای درک آثار سینمایی این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

اهداف کانون نقد فیلم
  • آشنا کردن دانشجویان با آثار سینمایی
  • آشنایی با نقد سینمایی
  • بالا بردن سطح فکری دانشجویان
  • ایجاد ارتباط بین دانشجو و سینما(همانطور که شاهد هستیم یکی از مهم ترین وظیفه نقد ایجاد فهم آثار سینمایی است و همچنین بهتر شدن دید مخاطب و متوجه شدن پیام ان فیلم میباشد)

در برنامه‌های سال گذشته و همچنین سابقه این کانون در مؤسسه میتوان گفت که این کانون با اکران فیلم "ذهن زیبا"شروع بکار کرد و توانست با بکارگیری نقاط قوت مؤسسه و همچنین اساتید برجسته همچون جناب آقای امیر کلالی استاد گروه روانشناسی مؤسسه به نتیجه مطلوبی در پخش فیلم برسد. در اسفند سال گذشته با پیگیری‌های مکرر دبیر انجمن نقد فیلم مؤسسه و دعوت از اساتید نقد فیلم همچون جناب آقای مهدی حسینی معروف به "دست قیچی"، نویسنده و منتقد سایت جیم و بنیان‌گذار سایت خبری کیوسک تایمز بهره بسزایی در این کانون ایجاد کنند.
در فروردین سال ۹۶ با توجه به پیگیری دانشجویان مؤسسه کانون نقد فیلم دست به ایجاد کلاس نقد فیلم و در چاچوب نقدهای روانشناسی و ارتقاء علمی و بالا بردن سطح فیلم‌بینی دانشجویان در تعداد محدود کرده و با استقبال دانشجویان مواجه گردیده است.
در برنامه‌های آینده، این کانون نیز در نظر دارد بتوانند منتقدان برجسته سینمایی مشهد و لیکن کشور دعوت به عمل آورده و با دعوت از دانشجویان دانشگاه‌های دیگر بتوانند مؤسسه را به قطبی پویا در این عرصه تبدیل نمایید. همچنین در برنامه‌ها جهت ارتفاء فکری دانشجویان همچون کلاس‌های نقد و آموزش سینما برای دانشجویان علاقه‌مند ایجاد کند.
یک ذهن زیبا
خشم و هیاهو
اعترافات ذهن خطرناک من
کتاب قانون